23 Ağustos 2007 Perşembe

Hazırlıklar-2
Bizim evdeki genel hazırlıklar sebebi ile, sevgili görümcem Süheyla ile birlikte teyzemizin evinde salı ve çarşamba günü kamp kurduk. Süslenmeye hazır 700 kurabiye (her ihtimale karşı 100 tane fazla hazırladım) ile birlikte tüm malzemeler teyzeme nakledildi. Salı akşam üzeri 16:30 gibi işe başladık. Gece uyuduğumuzda saat 04:30'du. Tam 12 saat kesintisiz çalıştık. Süheyla işin organizasyon kısmını üzerine aldı. Kutuları hazırlama, altıklar, bitenleri yerleştirme, etiketleme, kurabiyeleri ballama,boş zamanlarında kurabiyeler üzerindeki küçük detayları hazırlama O'nun işiydi. Teyzem önceleri gelinin incileri, damadın papyonu, yaka çiçeği derken gecenin ilerleyen saatlerinde şeker hamuru açma ve kesme işini üstlendi. O güzel mantıların, eriştelerin, makarnaların hamurunu açan bir kadın için şeker hamuru açmak ne ki :)
Ertesi sabah 10:30'da tekrar işe koyulduk. 600 adet kurabiyenin hepsi bittiğinde ve 200 tane kutuya yerleştiğinde saat bu sefer gece 22:30'u gösteriyordu. Hiç bunalmadan, geri sayıma hiç geçmeden o kadar kurabiyenin nasıl bitiverdiğini anlamadım. Sohbet, ortam o kadar güzeldi ki.
Kurabiyeler Nurten Teyzemin (aslında Teoman'ın teyzesi) ve Süheyla'nın sayesinde benim tahminimden çok daha kısa sürede toplam 24 saat içinde bitmiş oldu.
Binlerce teşekkürler Teyze ve Süheyla, bütün yardımlarınız, desteğiniz için. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Beni çok mutlu ettiniz.